Podgląd obrazka

KARNAWAŁ

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. W naszym przedszkolu długo oczekiwany bal odbył się 26 stycznia. Przebrania były tak ciekawe, że ciężko było poznać znajome twarze;) Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Podczas zabawy były tańce, zabawy z chustą animacyjną, przechodzenie pod drążkiem. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku przy słodkim poczęstunku i pysznym soczku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom i umożliwiła spędzić czas w miłej atmosferze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych strojów balowych.

Podgląd obrazka

DZIEŃ BABCI i DZIADKA

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się Spotkanie Noworoczne połączone z uroczystością obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. I właśnie te święto jak co roku przedszkolaki postanowiły świętować wspólnie z najbliższymi im osobami jakimi są Babcia i Dziadek.

W piątkowe popołudnie Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie Pani mgr Małgorzata Barańska uroczyście przywitała licznie zgromadzonych gości, jednocześnie składając wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetą Deperas wspomniały, że podczas uroczystości również prowadzony jest kiermasz, którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie zagraniczne absolwenta placówki Konrada Kotuły, który cierpi na rzadką chorobę układu kostnego.

Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków a przedszkolaki odważnie reprezentowały swoje umiejętności. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. W dobrych nastojach udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, w trakcie którego Babcie i Dziadkowie otrzymali od wnuków drobne upominki.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

GÓRA GROSZA

Co roku bierzemy udział w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Podstawowym celem tej akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą pomóc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzinami przynosiły do przedszkola grosiki, które wrzucali do wspólnej skarbonki.

Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 60,92 zł.

Dziękujemy za zaangażowanie.

„PRZEDSZKOLAK NA UCZELNI”

"Słodki, słony, gorzki, kwaśny i umami..., ale dlaczego dzieci odczuwają smaki inaczej niż dorośli? - pod takim właśnie tytułem 30 listopada odbył się pierwszy wykład dla przedszkolaków w ramach programu „Przedszkolak na uczelni”. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się o smaku, a raczej aż 5 smakach. Poznaliśmy kubki smakowe, z czego się składają i gdzie dokładnie występują oraz jaką pełnią rolę. Jak odczuwamy smak UMAMI? I gdzie można go spróbować? Czy zwierzęta i owady odczuwają smaki tak jak my? Czy można poczuć smak… nogami?

Nasze czwartkowe spotkanie było również inauguracją kolejnego roku naszych spotkań w Sosnowcu. Do grona Studentów WSH przedszkolaki przyjęła - Prodziekan Maja Chyży – Dudek.

7 grudnia udaliśmy się na kolejne spotkanie z Heweliuszami Nauki. Spotkanie zatytułowano - „Żyć i przeżyć – rośliny”. Wspólnie wyruszyliśmy w podróż po niesamowitym świecie roślin. Dowiedzieliśmy się jak żyć i przeżyć będąc rośliną. Jak się okazało rośliny współpracują i porozumiewają się między sobą. Odbywają dalekie podróże. Wykorzystują zwierzęta do realizacji własnych celów. Potrafią trwać niewzruszone przez setki, a nawet tysiące lat.

25 stycznia odbył się trzeci wykład zatytułowany „Krótka historia powstania zabawek”. Podczas wykładu poznaliśmy historię wybranych zabawek jak: lalki, konika na biegunach czy pluszowego misia oraz obejrzeliśmy film, który wyjaśnił mechanizm działania niektórych zabawek. Największą frajdą dla małych studentów była jednak możliwość „przetestowania” zabawek przyniesionych przez prelegenta.