Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Z wizytą w teatrze

5 października dzieci z grupy „Mądre Sowy” oraz „Tygryski” z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie udały się do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl „Plastusiowy Pamiętnik”. Spektakl oparty został na wątkach lektury Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Tosia i Plastuś pokazali jak zdobywa się przyjaźń i życzliwość innych.

Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja oraz stylowa scenografia w formie piórnika zachwyciły nie tylko dziecięcą część publiczności. W spektaklu wykorzystano duże, kolorowe lalki z ruchomymi mechanizmami, które wyglądały jak ożywione, dzięki czemu widz mógł się poczuć, jakby naprawdę przeniósł się do wnętrza piórnika zamieszkałego przez ołówek, pióro, gumkę myszkę i stalówki, które mówią, kłócą się, tańczą i śpiewają. Ta cudowna, bajkowa podróż uświadomiła dzieciom, jakie cechy warto mieć i jak należy się zachowywać, by być lubianym i mieć przyjaciół. Była to wspaniała, interesująca i pouczająca lekcja teatralna.