GMINNY KONKURS "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 2018"

07 czerwca 2018 r. w Przedszkolu Publicznym im. Kubusia Puchatka w Sarnowie odbyła się XIV edycja GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK". W zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci najstarszych grup z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych:
- "Troskliwe Misie" z Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Strzyżowicach,

- "Tropiciele" z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu

- "Mądre Sowy" z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie.

- " Jeżyki" - z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie.

Przedszkolaki podczas konkursu rywalizowały ze sobą o zdobycie jak największej ilości punktów. Organizatorzy dali możliwość wykazania się drużynom znajomością zasad bezpieczeństwa poprzez:

• wykonanie plakatu wraz z hasłem dotyczącym bezpieczeństwa

• rozwiązywanie zagadek

• quiz wiedzy o bezpieczeństwie

• znaki drogowe

• rekwizyty

• historyjka obrazkowa

• samochody uprzywilejowane wraz z numerami alarmowymi – pokaz multimedialny.

W związku bardzo dobrym poziomem przygotowania dzieci do konkursu i ich prezentacjami, komisja konkursowa przyznała wszystkim zespołom I miejsca. Drużyny otrzymały nagrody, dyplomy, upominki które osobiście wręczył Wójt Gminy Psary pan Tomasz Sadłoń. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Pamiętajcie zawsze dbajcie o swoje bezpieczeństwo.