Wycieczka do Osikowej Doliny

Dnia 10 kwietnia 2018r. wychowankowie grupy „Mądre Sowy”, wyjechali się na wycieczkę do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie. Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło nas swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Dzięki uczestnictwu w warsztatach, mieliśmy możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa z tego naturalnego surowca. Po krótkiej prelekcji z prezentacją multimedialną pod opieką instruktorów, dzieci dzięki oryginalnej technice wykonali różnorodne dekoracje i ozdoby z naturalnych wiórów drewna osikowego. Były to motyle oraz koszyczek. Następnie pracowały na heblarce. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja, nauki tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności: artystycznych, kreatywnych i manualnych. Pobyt w tym urokliwym miejscu i możliwość wzięcia udziału w ww. warsztatach na zawsze pozostanie w pamięci dzieci.