Podgląd obrazka

WITAJ WIOSNO!!!

Jak co roku 21 marca zawitała do nas wiosna. Z tej okazji przedszkolaki z "Mądrych Sów" udały się do szkoły, aby wziąć udział w Spotkaniu naukowym zorganizowanym przez uczniów ze szkoły. "Mądre Sowy" mogły podziwiać wędrującą wodę, tęczę w kieliszku, kręcące się balony, deszcz, tornado i galaktykę w słoiku. Duże zaciekawienie i zachwyt wywołał wodny wulkan, lampa lawa oraz suchy śnieg. W tym samym czasie w przedszkolu trwały przygotowania do pożegnania Zimy i powitania Wiosny. "Maleństwa" wraz z "Tygryskami" przygotowywały Marzannę, uczyły się wierszyków i piosenek. Wspólnie z wychowawczyniami przygotowały zielony kącik, w którym zagościła pachnąca rzeżucha. Kiedy wszystko już było gotowe przedszkolaki udały się na ogród, na którym pożegnaliśmy Zimę okrzykami " Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, Wiosnę przywitamy!". Aby tradycji stało się zadość słomiana kukła została spalona. Mamy nadzieje, że Wiosna była blisko i usłyszała nas i niedługo u nas się zjawi i zagości już na dobre zazieleniając drzewa, trawy i krzewy.

Podgląd obrazka

KONKURS ARTYSYCZNY

22 marca grupa dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w IX edycji Gminnego Konkursu Artystycznego "Wiosna i wielkanocne zwyczaje" w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 - Przedszkole Publiczne im. Misia Uszatka w Strzyżowicach. Przedszkolaki musiały zmierzyć się z grupami z innych przedszkoli, pokonać tremę i zaprezentować się na scenie w pokazie artystycznym o Wielkanocy i nadchodzącej wiośnie. Młodzi artyści swoimi występami zaprezentowali wysoki poziom zdobywając I miejsca. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im kolejnych sukcesów.