ALARM PRZECIWPOŻAROWY - ĆWICZENIA

Dnia 12 października 2017r. został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. 61 dzieci z 3 grup wraz z 4 nauczycielkami i 8 pracownikami obsługi i administracji opuściło budynek, kierując się drogami ewakuacyjnymi do zbiorczego punktu ewakuacyjnego wyznaczonego na terenie ogrodu przedszkolnego. Podczas ćwiczeń ewakuacji dzieci wychodziły z budynku bardzo spokojnie, nie przepychając się. Od momentu ogłoszenia alarmu ewakuacja trwała 1minutę i 50 sekund. Tam, po powtórnym przeliczeniu dzieci, nauczyciele zdali raport meldunkowy osobie odpowiedzialnej za ćwiczenia. Dyrektor placówki oceniła sprawność przeprowadzonej akcji i skierowała kilka słów do zgromadzonych dzieci uwrażliwiając je na ewentualne niebezpieczeństwo.