Z wizyt w bibliotece

Ksika jest elementem codziennego ycia, a rytua inicjacyjny ma okrelony przebieg. S to chociaby wieczorne czytania przed snem. Celem jest oczywicie rozwj dziecka, obecnie przede wszystkim zwracana jest uwaga na rozwj intelektualny, ale nie mniej wany jest rozwj wraliwoci, wyobrani, empatii, a take rado, przyjemno w obcowaniu z ksik. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, e pierwsza francuska biblioteka dla dzieci nosia nazw "Godzina radoci". Biblioteka rwnie stanowi miejsce uprzywilejowane w tych pierwszych kontaktach dziecka z ksik dlatego te 3 padziernika dzieci z grupy "Tygryski" odwiedziy Bibliotek Publiczn w Sarnowie. Bibliotekarka ? Pani Dominika Buschmann zapoznaa dzieci z pomieszczeniem biblioteki, rnorodn tematyk zgromadzonej literatury, zasadami wypoyczania ksiek. Oczywicie najwaniejszym punktem byo wysuchanie wspaniaej opowieci ?Py, may Wombacie, py?. Przedszkolaki mogy rwnie obejrze bogato ilustrowane publikacje ksikowe. Celem takiej wizyty jest zachcanie dzieci do interesowania si ksik jako rdem wiedzy. Wane jest, aby dzieci wiedziay, e biblioteka to nie tylko zbir ksiek, nie tylko miejsce, do ktrego si wchodzi, bierze ksik i wychodzi. Jest to take miejsce spotka czytelniczych, wydarze kulturalnych, twrczych i edukacyjnych dla modych czytelnikw.