SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. 19 września do naszego przedszkola zawitali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Podczas spotkania dh Łukasz Janota opowiedział, jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Ponadto przekazał dużo cennych informacji dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych: podczas pożaru, wypadku, burzy itp. Dzieci dowiedziały się, że straż pożarną można wezwać nie tylko do pożaru, ale także do wypadku, powodzi, jak również do pomocy zwierzętom. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali zaproszeni goście. Dzieci mogły obejrzeć również wóz bojowy oraz sprzęty znajdujące się w nim. Każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.