Zakończenie projektu

"Przedszkolak na Uczelni"

Grupa 23 przedszkolaków w miesiącach listopad-maj z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie uczestniczyła w zajęcia w ramach projektu "Przedszkolak na uczelni", które odbywały się w Auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Pani prodziekan Maja Chyży na inauguracji pasowała żaczki na studentów, dowodem rozpoczęcia studiów są otrzymane indeksy. Przedszkolaki uczestniczyli w cyklu sześciorazowych spotkań z zakresu biologii, chemii, fizyki, architektury, historii i geografii. Zajęcia odbywały się w formie pokazów i interaktywnych wykładów. Spotkania trwały około 1 godziny. Wszystkie zagadnienia prezentowane były w sposób przystępny i atrakcyjny. Dzieci miały możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań. Na poświadczenie uczestnictwa w zajęciach dzieci otrzymywały obrazki, które były wklejane do ich indeksów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z biologii pt. „Nietoperze są niesamowite”, „Puchacz, sówka i uszatka – każda z nich to sowie gratka”, „Mali Super-bohaterowie”, z chemii pt. „Ciało stałe, ciecz czy gaz? O trzech stanach skupienia”, z historii pt. „Słodka prawda o czekoladzie”, z kultury/filmu pt. „Mały Wielki Głos – czyli słów kilka o trudniej sztuce dubinngu”. W dniu 18.05.2017r. został zakończony cykl spotkań, a wszyscy studenci z rąk Pani Dziekan otrzymali dyplomy i medale. Składamy serdeczne podziękowania prowadzącym, wykładowcom, organizatorom spotkań oraz rodzicom, którzy zdecydowali się opłacić dzieciom udział w zajęciach. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę, zaspokoiły dziecięcą ciekawość i zainteresowania poprzez doświadczenia rozwinęły umiejętności i wiadomości o otaczającym ich świecie.