?Urodzinowe spotkanie?

16 padziernika w naszym przedszkolu obchodzilimy 91 rocznic ?narodzin? Kubusia Puchatka. Uczestnicy spotkania urodzinowego mieli okazj zapozna si z histori narodzin solenizanta, sucha fragmentw ksiki ?Kubu Puchatek?, rozwizywa zagadki dotyczce stumilowego lasu, przyjaci bohatera, bawi si przy skocznych i rytmicznych piosenkach. Nagle do sali niespodziewanie wszed Kubu Puchatek z przyjacimi. Dzieci odgadyway nazwy goci: Malestwo, Tygrysek, Krlik i Prosiaczek. Rozpoznay uczniw II klasy. Przedszkolaki zoyy Kubusiowi yczenia. yczyy mu kolejnych sodkich jak miodek lat. Potem na sal wjecha duy urodzinowy tort dla ukochanego misia. Byo dmuchanie wieczki, sto lat i marzenie. Pani Dyrektor mgr Magorzata Baraska pokroia pierwszy kawaek tortu. Nastpnie wszyscy konsumowali truskawkowo -mietanowy tort. Po poegnaniu miych goci dzieci zajy si kolorowaniem i rysowaniem przygd Kubusia Puchatka.

Urodziny Kubusia Puchatka wiadcz o fakcie, e opowie jest aktualna i bliska dzieciom. W naszym przedszkolu im. Kubusia Puchatka zapoznajemy dzieci z przygodami misia. Kubu Puchatek to opowie o tym, e ludzie, ktrych spotykamy wok siebie, nie s tacy sami jak my. Kady czowiek ma jakie wady i ograniczenia ? czego si boi, czego nie potrafi, co go przeraa. Jedni s radoni i beztroscy, jak Tygrysek, inni najchtniej sami podejmowaliby wszystkie decyzje, jak Krlik, jeszcze kto lubi si wymdrza i pokazywa swoj wiedz na rne tematy jak Sowa, a kto z kolei jest skromny, trzyma si z boku i nie potrafi walczy o korzyci dla siebie jak Kapouchy. Wane jest, abymy kadego czowieka prbowali pozna, bo moe si okaza, e zostanie naszym przyjacielem, jeli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.