SPOTKANIE ZE STRAAKAMI

Jednym z celw podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdraanie dzieci do dbaoci o bezpieczestwo wasne oraz innych. 19 wrzenia do naszego przedszkola zawitali straacy z Ochotniczej Stray Poarnej w Sarnowie. Dzieci z bliska miay moliwo podziwia wyposaenie, jakim dysponuj straacy podczas swojej cikiej i odpowiedzialnej pracy. Podczas spotkania dh ukasz Janota opowiedzia, jak naley dba o bezpieczestwo swoje i innych. Ponadto przekaza duo cennych informacji dotyczcych bezpiecznego zachowania si w rnych sytuacjach yciowych: podczas poaru, wypadku, burzy itp. Dzieci dowiedziay si, e stra poarn mona wezwa nie tylko do poaru, ale take do wypadku, powodzi, jak rwnie do pomocy zwierztom. Najwiksze zainteresowanie wzbudzi wz straacki, ktrym przyjechali zaproszeni gocie. Dzieci mogy obejrze rwnie wz bojowy oraz sprzty znajdujce si w nim. Kade dziecko mogo obejrze wz straacki z zewntrz, a take posiedzie w rodku. Wraenia jakie dostarczyli nam straacy na dugo pozostan w naszej pamici. Z caego serca dzikujemy przedstawicielom Ochotniczej Stray Poarnej w Sarnowie za przybycie i powicenie nam swojego cennego czasu.