Podgld obrazka

Z WIZYT W REMIZIE STRAACKIEJ

Dziki uprzejmoci Pana ukasza Janoty ? naczelnika Ochotniczej Stray Poarnej w Sarnowie nasze przedszkolaki 31 marca 2017 roku spotkay si ze straakami w remizie OSP w Sarnowie.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziay si nie tylko jak wyglda praca straaka, ale take jak zachowa si, gdy s wiadkiem wypadku lub poaru. Utrwaliy numer, pod jaki mog dzwoni i jakie informacje przekaza, wzywajc na pomoc stra poarn.

Bya te okazja zobaczenia jak wyglda wz straacki, sprzt ganiczy oraz strj straaka do codziennej pracy. Przedszkolacy mieli moliwo obejrzenia z bliska umundurowania bojowego. Odby si rwnie pokaz obsugi wa straackiego podczas poaru. Na koniec nasi wychowankowie zwiedzili remiz straack, a Pan ukasz Janota przybliy barwn posta w. Floriana ? patrona straakw. Dzieci dowiedziay si, e straacy nie tylko gasz poary, ale rwnie ratuj ycie i zdrowie ludzkie w trakcie powodzi, wypadkw samochodowych. Bardzo mi niespodziank by przygotowany poczstunek dla wszystkich przedszkolakw przez straakw. Na zakoczenie spotkania dajc wyraz szacunku dla cikiej pracy, jak wykonuj straacy ochotnicy przedszkolaki wrczyy straakom specjalne podzikowanie. To bya bardzo praktyczna i wana lekcja, a zarazem ciekawa i przyjemna.

Dzikujemy Wam mili straacy.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4