egnaj Zimo, Witaj Wiosno !!!!

21 marca dzieci z naszego przedszkola radonie powitay Pierwszy Dzie Wiosny. Przygotowania do tej uroczystoci przedszkolnej odbyway si ju od samego rana. Dzieci uczyy si piosenek, wierszykw i rymowanek zwizanych z tradycj egnania Zimy. Przedszkolaki wraz z Paniami wykonay somian ?Marzann? ubran w kolorowe stroje, ktrej zadaniem jest przywoanie wiosny. Nastpnie w wiosennym korowodzie poszukiway w okolicy przedszkola pierwszych oznak wiosny. piewajc i nawoujc Wiosn przeszy ulicami Sarnowa dumnie prezentujc przedszkoln Marzann, a pierwsze wiosenne promienie soca ogrzeway i owietlay rozemiane twarze uczestnikw korowodu. Kolejnym punktem witania Wiosny byo poegnanie Zimy okrzykami na placu przedszkolnym sowami: ?Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Ciebie poegnamy, Wiosn przywitamy!" . Aby tradycji stao si zado, somiana kuka zostaa spalona. Czy nasze czary-mary co pomog i przyjdzie wiosna? Mamy nadziej, e bya blisko, usyszaa nas i niedugo si zjawi goszczc u nas na dobre, zazieleniajc ki, drzewa i trawy.