"Mdre Sowy" robi pizz

W marcowe czwartkowe przedpoudnie sala grupy ?Mdre Sowy? zamienia si we wosk pizzeri dziki przybyciu niezwykego gocia jakim bya pani Justyna Houbowska mama Janka. Przedszkolaki bawic si we woskich kucharzy przygotoway prawdziw pizz kady dla siebie. Ciekawo i zaangaowanie przedszkolakw byo ogromne. W sali rozlegay si pytania: ?Czy nam si to uda?? Czy bdzie smaczne?? Na pocztku wszyscy zaoyli fartuszki i dokadnie wymyli rce, aby mc aktywnie uczestniczy przygotowaniu pizzy. Nastpnie zasiedli do stou, na ktrym przygotowane byy potrzebne produkty: pieczarki, salami, szynka, papryka, kurczak w przyprawach, sery , ananas, sos pomidorowy. Wszyscy ochoczo zabrali si do pracy i robili pizze dokadajc kolejne produkty wedug swoich gustw smakowych. Panie kucharki ?dziecice dziea? upieky w piekarniku. Potem z apetytem konsumowano danie woskie o ktrym mwiono, e jest doskonae. Zajcia kulinarne byy ciekawe i niecodzienne to by oryginalny sposb poznawania kultury woskiej oraz pracy i zawodu kucharza. Skadamy podzikowania mamie Janka za powicony czas.