Zima u Kubusia Puchatka - spektakl w przedszkolu

23 lutego gocilimy w naszym przedszkolu krakowski teatr Krak-art, ktry zaprezentowa nam przedstawienie pt: ?Zima u Kubusia Puchatka?. Spektakl oparty na podstawie przygd Kubusia Puchatka wedug A. A. Milne, mia charakter edukacyjny. Porusza tematyk zmian zachodzcych w przyrodzie. Przedstawienie opowiadao o Kubusiu, ktry budzi si pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wraz z przyjacimi wyruszy na poszukiwania zimy. Tymczasem przyjaciele Kubusia ze Stumilowego Lasu: Kapouchy, Prosiaczek, Tygrysek i Krlik poczynili ju przygotowania do powitania Pani Zimy. Dzieci z zaangaowaniem opowiaday, dlaczego lubi zim, wymieniay nazwy ptakw, ktre przylatuj do Polski na zim i te, ktre odlatuj do ciepych krajw oraz w jaki sposb naley dba o zwierzta zim. Pani Zima opowiadaa o dokarmianiu ptakw i ich przysmakach oraz o koniecznoci zakadania karmnikw. Bohaterowie bajki angaowali i zapraszali maych widzw do wsptworzenia spektaklu, prowadzili z dziecic widowni improwizowany dialog, razem taczyli i klaskali, a przedszkolaki mogy wykaza si na scenie podczas szukania przyjaci Kubusia czy podczas pomocy w odgarnianiu niegu przy spiarni Krlika. Nie moemy doczeka si kolejnego spektaklu.