BAL KARNAWAOWY

Podgld obrazka

Karnawa to mia tradycja przepeniona muzyk i zabaw, gdzie wanym elementem tego okresu s bale karnawaowe. Bal karnawaowy jest atrakcj bardzo lubian przez dzieci, dostarczajc im wielu przey i radoci. Tak te byo u nas. W dniu 14 lutego w Przedszkolu Publicznym im. Kubusia Puchatka w Sarnowie odby si dugo wyczekiwany przez przedszkolakw bal karnawaowy.

Tego dnia ju od rana w przedszkolu pojawiay si kolorowe postacie. Dzieci przebrane byy za bohaterw znanych bajek, w salach przedszkolnych mona byo spotka wrki, krlewny, policjantw. Rozpozna dzieci byo bardzo trudno. W piknie przystrojonej w kolorowe acuchy, serpentyny i balony na t okoliczno sali ?Tygryskw? punktualnie o 9 rozpoczlimy bal karnawaowo ? walentynkowy.

Przedszkolaki w ten dzie miay okazj bawi si w asycie Wujka Krisa, ktry wprowadzi dzieci w wymienite humory poprzez skoczn muzyk i ciekawe konkurencje. Dzieci wietnie si bawiy uczestniczc wsplnie ze swoimi paniami. Na sali podczas tacw robio si kolorowo, wszyscy bawili si wesoo, umiech nie znika z twarzy mimo chwilowego zmczenia. Po kilku chwilach wypoczynku przy sodkim poczstunku, przedszkolakw znowu porwaa muzyka do taca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobieg koca dzieci z alem opuszczay sal balow. Bal umoliwi dzieciom i wychowawcom spdzenie czasu w miej atmosferze. Przedszkolaki poprzez zabaw rozwijay umiejtnoci wspycia i wspdziaania w grupie, rozwijay miao w kontaktach z rwienikami, umocniy wiar we wasne moliwoci, wzmacniay poczucia wasnej wartoci.

Dzikujemy dzieciom i rodzicom za zaangaowanie w przygotowanie piknych balowych strojw.

Kolejny bal karnawaowy ju za rok!

Zabawa karnawaowa w przedszkolu - link do filmu