PRZEDSZKOLAKI NA WYSZEJ UCZELNI HUMANITAS

W SOSNOWCU

Od 10 listopada 2016r. grupa 23 przedszkolakw uczestniczy w zajcia w ramach projektu "Przedszkolak na uczelni", ktre odbywaj si na uczelni Wyszej Szkoy Humanitas w Sosnowcu. Pani prodziekan Maja Chyy na inauguracji pasowaa aczki na studentw, dowodem rozpoczcia studiw s otrzymane indeksy. Przedszkolaki uczestnicz w cyklu szeciorazowych spotka z zakresu biologii, chemii, fizyki, architektury, historii i geografii. Mali studenci uczestniczyli w pierwszym wykadzie i pokazie z dziedziny biologii pt. ?Nietoperze s niesamowite? przygotowanego przez dr Wojciecha Sierk. Dowiedzieli si, e nietoperze to mae zwierzta i jedyne ssaki, ktre potrafi aktywnie lata oraz usyszay wiele innych ciekawych informacji. W dalszej czci spotkania dzieci mogy pooglda ywe robaki, muchy oraz zasuszone nietoperze, motyle, my. Wszyscy byli zainteresowani zajciami. Na drugim spotkaniu 9 grudnia w sali wykadowej WSH w Sosnowcu mali studenci obserwowali liczne dowiadczenia majce na celu zrozumienie i wyrnianie stanw skupienia cia: gazowy, stay, cieky pt. "Ciao stae, ciecz czy gaz?". Eksperymentatorzy z "Fabryki Wiedzy" zaszczepiali dzieciom wiedz z zakresu fizyki. Najwikszy zachwyt wzbudziy dwa czerwone balony unoszce si dziki rnym gazom w gr i w d, zmiana gosu po helu, ktry zaprezentowaa jedna z wychowawczy oraz ponca rka czy zota moneta. W kolejnych miesicach dzieci bd pogbia swoj wiedz, zaspokaja dziecic ciekawo i zainteresowania a poprzez dowiadczenia bd rozwija umiejtnoci i wiadomoci o otaczajcym ich wiecie.