Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Grupa ?Tygryski? wraz z wychowawczyni odwiedzia bibliotek szkoln. Podczas zaj dzieci miay moliwo dowiedzie si jak mona sta si czytelnikiem biblioteki oraz jak naley si w niej zachowa. Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobay si kolorowe i bogato ilustrowane ksiki, ktre z chci oglday i komentoway ogldane obrazki. Pani bibliotekarka opowiedzia dzieciom o swojej pracy i przeczytaa im ksik pt. ?Brzydkie kacztko?
Wprowadzenie dziecka w wiat literatury ju od najmodszych lat jest wanym elementem wychowania przez sztuk, a take jednym z wanych celw naszego przedszkola. U naszych wychowankw ksztatujemy nawyki staego obcowania z ksik. Mamy wiadomo, e wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy si zainteresowa go literatur, ktra pobudzi jego wyobrani, wzbogaci mow o nowe pojcia, wprowadzi w wiat bani, nauczy zachowa w rnych sytuacjach yciowych.
Zajcia biblioteczne rozbudzaj zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolakw, przybliaj literatur dziecic i s inspiracj do prac plastycznych.

Poprzez udzia w zajciach bibliotecznych, dziecko:
- nabywa nawyk dbania o ksik i jej poszanowania;
- chtnie odwiedza bibliotek wiedzc, e moe tu znale nie tylko rozrywk, ale i potrzebne - informacje; poznaje pojcia - biblioteka, bibliotekarka, karta czytelnika;
- potrafi zachowa si w bibliotece zgodnie z jej regulaminem;
- utrwala znajomo bajek;
- wypowiada si na temat wysuchanego tekstu;
- wzbogaca sownictwo;
- rozwija swoje zainteresowania: literackie, przyrodnicze, geograficzne itp.;
- nabywa umiejtnoci wyraania swoich myli, uczu, przey i opinii; rozwija wyobrani.

alt alt

Grupa ?Tygryski?  wraz z wychowawczyni odwiedzia bibliotek szkoln. Podczas zaj dzieci miay moliwo dowiedzie si jak mona sta si czytelnikiem biblioteki oraz jak naley si w niej zachowa. Wszystkim przedszkolakom  bardzo spodobay si kolorowe i bogato ilustrowane ksiki, ktre z chci oglday i komentoway ogldane obrazki. Pani bibliotekarka opowiedzia dzieciom o swojej pracy i przeczytaa im ksik pt. ?Brzydkie kacztko?
Wprowadzenie dziecka w wiat literatury ju od najmodszych lat jest wanym elementem wychowania przez sztuk, a take jednym z wanych celw naszego przedszkola. U naszych wychowankw ksztatujemy nawyki staego obcowania z ksik. Mamy wiadomo, e wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy si zainteresowa go literatur, ktra pobudzi jego wyobrani, wzbogaci mow o nowe pojcia, wprowadzi w wiat bani, nauczy zachowa w rnych sytuacjach yciowych.
Zajcia biblioteczne rozbudzaj zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolakw, przybliaj literatur dziecic i s inspiracj do prac plastycznych.

Poprzez udzia w zajciach bibliotecznych, dziecko:
nabywa nawyk dbania o ksik i jej poszanowania;
chtnie odwiedza bibliotek wiedzc, e moe tu znale nie tylko rozrywk, ale i potrzebne informacje; poznaje pojcia - biblioteka, bibliotekarka, karta czytelnika;
potrafi zachowa si w bibliotece zgodnie z jej regulaminem;
utrwala znajomo bajek;
wypowiada si na temat wysuchanego tekstu;
wzbogaca sownictwo;
rozwija swoje zainteresowania: literackie, przyrodnicze, geograficzne itp.;
nabywa umiejtnoci wyraania swoich myli, uczu, przey i opinii; rozwija wyobrani.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4