PRZEDSTAWIENIE TEATRLANE

"JESIE KUBUSIA PUSZATKA"

17 listopada gocilimy w naszym przedszkolu aktorw ze Studia Maych Form Teatralnych w Krakowie Krak-Art, ktrzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. ?Jesie Kubusia Puszatka?. Teatrzyk opowiada o przygodach Kubusia, ktry pewnego ranka postanowi wyruszy na poszukiwanie jesieni. Tymczasem jego przyjaciele ze Stumilowego lasu poczynili ju pewne przygotowania do powitania nadchodzcej pory roku, ktr jest Pani Jesie. Nasi mali widzowie mieli okazj spotka si z przyjacimi Kubusia: Prosiaczkiem, Kapouchym, Tygryskiem i Krzysiem, a take moliwo wystpienia na scenie razem z aktorami i wsptworzenia przedstawienia. Walory poznawcze spektaklu dotyczyy zmiennoci pr roku, migracji niektrych gatunkw ptakw do ciepych krajw, jesiennych prac w ogrodzie i koniecznoci gromadzenia zapasw na zim. Przedszkolaki ywioowo i spontanicznie reagoway na zaprezentowane wydarzenia. Dzieci z ciekawoci ledziy przygody Kubusia, miay si, gdy wpada w tarapaty, ale take pomagay, kiedy potrzebowa pomocy. Z zaangaowaniem wcielay si w wyznaczone role. Pomagay Krliczkowi w ogrodzie, uczyy Kapouchego nazw pr roku, Prosiaczkowi tumaczyy, jakie warzywa zbieramy jesieni. Wszyscy dobrze si bawili, zdobywajc jednoczenie nowe wiadomoci z zakresu edukacji przyrodniczej. Te krtkie inscenizacje sprawiaj, e mody odbiorca nie tylko ma szans na obejrzenie przedstawienia, bycie aktorem ale rwnie nauk wartoci wynikajcych z morau danej bajki.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

I SMOCZYC KLAR

Od pocztku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznaway podstawowe zasady bezpieczestwa zarwno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodzilimy na spacery, wycieczki uczc si jak prawidowo przechodzi przez jezdni i zachowywa w jej pobliu. Najwicej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

Dlatego te dnia 4 listopada na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola policjanci. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziy si w sali ?Tygryskw?, aby powita niecodziennych goci. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziay si jak wana, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Policjanci zapoznali przedszkolakw z podstawowymi zasadami obowizujcymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziy sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazay si znajomoci numerw alarmowych i umiejtnoci wezwania pomocy oraz prawidowego zachowania si w razie zgubienia.

Dodatkow atrakcj spotkania bya maskotka bdziskiej policji, smoczyca Klara, ktra niezomnie cieszy si ogromn popularnoci wrd milusiskich. Razem z ni dzieci uczyy si jak prawidowo przechodzi przez ulic. Kada grupa moga take zrobi sobie z maskotk pamitkowe zdjcie.

Ostatni atrakcj spotkania bya prezentacja samochodu policyjnego i moliwo wejcia do rodka auta. altPolicjanci zademonstrowali sygnay ostrzegawcze oraz podstawowe wyposaenie samochodu.

Bya to bardzo pouczajca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczestwa, ktra na pewno pozostanie dzieciom na dugo w pamici!