"Tydzie z Kubusiem Puchatkiem"

Czerwony kubraczek, sabo do miodu i duy ciutki brzuszek to jego znaki rozpoznawcze. Dla miodu gotowy jest wiele zrobi. Podobnie jak dla swoich przyjaci ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosych na caym wiecie - Kubusiu Puchatku, ktry w tym roku obchodzi 90 lat. Posta Puchatka stworzy brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza ksika z jego przygodami wysza 14 padziernika 1926 r. Oprcz Puchatka, na jej kartach pojawili si Prosiaczek, Krlik, Kapouchy, Sowa Mdra Gowa, Mama Kangurzyca i Malestwo oraz Krzy. Pierwowzorem tego ostatniego bohatera by syn autora - Christopher Robin Milne. Obchody urodzinowe w naszym przedszkolu trway ju od 10 padziernika pod hasem ?Tydzie Kubusia Puchatka?. By to dla nas szczeglny tydzie, poniewa patronem naszego przedszkola jest sam Kubu Puchatek. Dlatego w wyjtkowy sposb postanowilimy uczci jego 90 urodziny. Podczas tego tygodnia przedszkolaki poznaway zaczarowany wiat Stumilowego Lasu i jego mieszkacw, dzieci podczas zaj miay okazj pozna historie Kubusia Puchatka i jego przygody, rysoway i koloroway jego portret. altTaczyy i bawiy si w takt piosenek zwizanym z tym misiem. Zorganizowalimy Gminny Konkurs Plastyczny pt: ?Portret Kubusia Puchatka?, gdzie zostao dostarczonych mnstwo piknych prac z zaprzyjanionych przedszkoli i oddziaw przedszkolnych z naszej gminy. Zwieczeniem tego tygodnia by ?Bal urodzinowy Kubusia Puchatka?, gdzie w ten wyjtkowy dzie, dzieci przyszy do przedszkola z maskotkami oraz z akcentami z bajki ?Kubu Puchatek?. Punktualnie wszystkie grupy zjawiy si w piknie przystrojonej sali ?Mdrych Sw?, by przy piosenkach bawi si wsplnie z naszym solenizantem. Nastpnie z zaciekawieniem wysuchay opowiadania ?Urodziny Kubusia Puchatka?, a na koniec tego uroczystego balu, nasz go honorowy Kubu Puchatek mia dla przedszkolakw sodkie co nieco w postaci smakowitego tortu, ktry przygotowali dla nas Pastwo Kawiorscy. Przedszkolaki gono odpieway STO LAT i yczyy Kubusiowi kolejnych sodkich jak miodek lat, a Pani Dyrektor mgr Magorzata Baraska pokroia pierwszy kawaek tortu i yczya wszystkim smacznego. Kady przedszkolak zamieni si w akomczuszka i ze smakiem spaaszowa mae co nieco. yczymy Kubusiowi kolejnych lat i wielu wielu przyjaci nie tylko w Stumilowym Lesie.