SPOTAKNIE Z LENICZYM

Jak co roku w Dniu Zwierzt odwiedza Nasze przedszkole Pan Leniczy ? Aleksander Jewak. Zapoznaje on naszych przedszkolakw z prac leniczego, myliwego. Mwi o tym jak naley dba o zwierzta, zwaszcza zim. Dzieci poznaj tryb ycia zwierzt yjcych w lesie, ucz si je rozpoznawa. Dowiaduj si take, jak nie naley postpowa wobec zwierzt, kiedy je krzywdzimy, czasem nie zdajc sobie z tego sprawy ? na przykad sypic do karmnika okruszki chleba, zamiast ziarenek. Pan Aleksander opowiedzia nam rwnie o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami, celowych wycinkach, przypomnia jak naley zachowywa si w lesie.

Nasi milusiscy mieli take okazje zabysn wiedz rozwizujc piewajco zagadki przygotowane wczeniej przez Pana leniczego.

Po zakoczonym spotkaniu dzieci chtnie koloroway obrazki zwierzt, ktre zostawi dla nich nasz go.

Serdecznie dzikujemy za mie, coroczne spotkanie.