WYCIECZKA DO GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNEGO "POD SKAK" W PRZYBYNOWIE

Dnia 10 czerwca wszystkie przedszkolaki wyruszyy na wycieczk do gospodarstwa Agroturystycznego ?Pod Skak? w Przybynowie. Przybynw ley na Jurze Krakowsko-Czstochowskiej jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie terenw w Polsce. Gospodarstwo pooone jest na malowniczych pagrkach, otoczone widokiem wapiennych skaek. Wszystkie klasy bray udzia w warsztatach zatytuowanych ,,Skd si bierze mleko?. Dzieci poznay zwierzta dajce mleko oraz proces jego powstawania. Kade dziecko mogo sprbowa swoich si w dojeniu krowy. Zaprezentowano rwnie narzdzia, ktre suyy do wyrobu masa i sera. Wszystkie dzieci ubijay maso a nastpnie degustoway je, jak rwnie mleko, pyszny biay ser i konfitury. Warsztaty byy niezwykle ciekawe. W gospodarstwie byo mini ZOO, dzieci karmiy owce, kozy, lam, wielbda jak rwnie mae koniki. Podziwialimy rwnie baanty i kaczki. Dodatkow atrakcj wycieczki byo zwiedzanie domu z przed 125 lat, gdzie moglimy podziwia rzeczy uywane w gospodarstwie domowym w tamtych czasach. Przez cay czas byo mnstwo miechu i radoci. Pogoda bya bardzo adna dlatego te wszyscy uczestnicy mogli pobawi si w parku Kraina Marze Dzieci, gdzie czekay na nie dmuchace: zjedalnia, zamek do skakania, trampolina oraz hutawki. Po zabawie na dzieci czekay ju pyszne kiebaski z grilla oraz chleb ze smalcem i ogrkiem. Na pewno ta wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego na dugo pozostanie w ich pamici.
Serdecznie dzikujemy Panu Pawowi za wspania zabaw, za wietn organizacj i przesympatyczne przyjcie wszystkich grup.