Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

"Mamo, Tato, Nie boj si dentysty" - akcja edukacyjno - profilaktyczna


Dbam o zby

 

Nasze przedszkole przystpio do akcji edukacyjno ? profilaktycznej ?Mamo, Tato, Nie boj si dentysty? prowadzonej przez PPHU PROMEDICI Sp. z o. o. Poradnia Stomatologiczna w Bytomiu (http://stomatolog-dzieciecy.pl/). Program jest refundowany przez NFZ. W ramach akcji odbdzie si cykl spotka, na ktrych zostan poruszone nastpujce tematy:

  1. Zasady profilaktyki, czyli jak dba o zby ? dzieci zdobd podstawowe informacje na temat zbw, dowiedz si jak przestrzega zasad higieny jamy ustnej oraz czym jest prchnica i jak jej unika, a take naucz si prawidowej techniki mycia zbw;
  2. Pogotowie ratunkowe. Urazy zbowe ? gwnym celem zajcia bdzie przekazanie dzieciom wiedzy na temat schematu postpowania w przypadku urazw zbowych takich jak wybicie, zamanie oraz zwichnicie zba;
  3. Jak to, co jemy, wpywa na nasze zby? ? dzieci naucz si wybiera pokarmy wartociowe w substancje odywcze niezbdne dla prawidowego rozwoju zbw, dowiedz si jaki wpyw na zby maj sodycze i inne produkty bogate w cukry, utrwal zasady jakimi naley si kierowa, aby mie zdrowy umiech oraz udoskonal swoj technik mycia zbw.

Na kadym ze spotka, poza czci edukacyjn, przeprowadzone zostanie badanie stomatologiczne i fluoryzacja. Zajcia bd dostosowane do potrzeb i moliwoci rozwojowych dzieci. W programie bd m.in.: ciekawe dowiadczenia, praktyczne wiczenia, bajki terapeutyczne, zabawki edukacyjne, prezentacje multimedialne, liczne rekwizyty, a przede wszystkim duo zabawy.

Dostalicie Pastwo druki zgody na przeprowadzenie badania i zabiegw profilaktycznych. Jeeli zdecydujecie si na udzia dziecka w programie, prosimy o wypenienie zgody i oddanie jej do wychowawcy. Prosz zwrci uwag, i w zwizku z refundacj przez NFZ, konieczne jest podanie numeru pesel dziecka oraz numeru pesel opiekuna prawnego. Po zebraniu drukw, bd ustalone terminy spotka na terenie naszego przedszkola.