Zakoczenie projektu

"Przedszkolak na Uczelni"

Grupa 23 przedszkolakw w miesicach listopad-maj z Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Sarnowie uczestniczya w zajcia w ramach projektu "Przedszkolak na uczelni", ktre odbyway si w Auli Wyszej Szkoy Humanitas w Sosnowcu. Pani prodziekan Maja Chyy na inauguracji pasowaa aczki na studentw, dowodem rozpoczcia studiw s otrzymane indeksy. Przedszkolaki uczestniczyli w cyklu szeciorazowych spotka z zakresu biologii, chemii, fizyki, architektury, historii i geografii. Zajcia odbyway si w formie pokazw i interaktywnych wykadw. Spotkania trway okoo 1 godziny. Wszystkie zagadnienia prezentowane byy w sposb przystpny i atrakcyjny. Dzieci miay moliwo aktywnego, bezporedniego uczestnictwa w zajciach oraz zadawania prowadzcym pyta. Na powiadczenie uczestnictwa w zajciach dzieci otrzymyway obrazki, ktre byy wklejane do ich indeksw. Dzieci uczestniczyy w zajciach z biologii pt. ?Nietoperze s niesamowite?, ?Puchacz, swka i uszatka ? kada z nich to sowie gratka?, ?Mali Super-bohaterowie?, z chemii pt. ?Ciao stae, ciecz czy gaz? O trzech stanach skupienia?, z historii pt. ?Sodka prawda o czekoladzie?, z kultury/filmu pt. ?May Wielki Gos ? czyli sw kilka o trudniej sztuce dubinngu?. W dniu 18.05.2017r. zosta zakoczony cykl spotka, a wszyscy studenci z rk Pani Dziekan otrzymali dyplomy i medale. Skadamy serdeczne podzikowania prowadzcym, wykadowcom, organizatorom spotka oraz rodzicom, ktrzy zdecydowali si opaci dzieciom udzia w zajciach. Dzieci pogbiy swoj wiedz, zaspokoiy dziecic ciekawo i zainteresowania poprzez dowiadczenia rozwiny umiejtnoci i wiadomoci o otaczajcym ich wiecie.