Podgląd obrazka

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "ZŁOTA RYBKA"

15 marca 2018 roku przedszkolaki mogły zobaczyć przepiękną bajkę Aleksandra Puszkina pt. „Złota Rybka” zinterpretowaną przez aktorów Studia Małych Form Teatralnych Krak-Art z Krakowa. Było to kolejne spotkanie podczas, którego aktorzy wciągnęli najmłodszych w magiczny świat baśni, nie tylko dzięki profesjonalnej grze aktorskiej ale i zaproszenie do bezpośredniego udziału w śpiewie i tańcach. Dzięki temu dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Podczas spektaklu najmłodsi przenieśli się do nadbrzeżnego kurortu, gdzie rybak rozpoczął swoją opowieść. Opowiedział on o swoich losach, jego kapryśnej żonie i towarzyszącej im „Złotej Rybce”. Jak to zwykle w bajkach bywa, i ta miała morał. Przedstawienie w niezwykle ciekawy sposób przypomniało dzieciom , że w życiu najważniejsze są takie wartości jak pokora, pracowitość, gorliwość i umiarkowanie. Widocznie podkreślone zostało co jest dobre, a co złe i wskazane, że to nie bogactwo i pieniądze dają szczęście ale bycie dobrym i miłość do drugiego człowieka.